Sivas Şehir Merkezinden Genel Görünüm
Cumhuriyet Üniversitesi'nden Gece Görünümü
Cumhuriyet Üniversitesi'nden Gece Görünümü
DUYURULAR » T.C. SAĞLIK BAKANLIĞINDAN
BÖBREK NAKLİ BEKLEYEN HASTALARA DUYURU

Bilindiği gibi, Bakanlığımızca, organ nakli bekleyen hastalara adil, sağlıklı ve hızlı bir şekilde uygun organ temini amacıyla bu hastaların sağlık ve kimlik bilgilerinin yer aldığı bir bilgisayar programı hazırlanmıştır. 
 Her hasta sadece bir nakil merkezinde kayıtlı olacağından, birden fazla nakil merkezine kayıtlı olan hastaların bunlardan sadece bir merkezi seçme zorunluluğu bulunmaktadır.  Buradaki amaç, ülkenin herhangi bir yerinde uygun bir donör çıktığı takdirde hastanın nakil işlemini yaptırmak istediği merkezini seçmesinin sağlanmasıdır. 
 Bu nedenle, kadavradan böbrek bekleyen hastaların tercih ettikleri nakil merkezini bildirmek için (öncelikle tercih ettikleri nakil merkezinde muayene olup, dosyalarının o merkezde bulunması kaydıyla) Ek-1’deki dilekçeyi doldurup, tercih ettikleri nakil merkezince onaylanması ve Bakanlığımıza (UKM) faks ile göndermesi gerekmektedir.

UKM Faks: 0312 310 60 16
          0312 310 60 31

T.C. 
SAĞLIK BAKANLIĞI
TEDAVİ HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE, ANKARA

 ……………….. T.C. Kimlik Numaralı diyaliz tedavisi olan hastayım. Sağlık Bakanlığı’nın Ulusal Organ Bekleme Listesine dahil olabilmem için, kayıtlı olduğum nakil merkezlerinden birini tercih etmek zorunda olduğum bana bildirildi. Kadavradan bana uygun bir böbrek bulunduğunda tercih ettiğim nakil merkezinde organ nakli olmak istiyorum.  Bu nedenle bekleme listesinde kaydımın ……………………. İlindeki ……………………………Nakil Merkezinde olması için gereğini arz ederim.

Adı-Soyadı   :
İrtibat Kurulacak Telefon No :
Adresi:
Diyalize Girdiği Merkez Adı :
Tarih    :
İmza    :

NOT:1. Bu dilekçe sadece birden fazla organ nakli merkezine kayıtlı olan hastalar tarafından doldurulacaktır.
2. Bu dilekçe hastanın tercih ettiği nakil merkezi tarafından aşağıda belirtilen şekilde onaylanacaktır.

ONAY:
Yukarıda bilgileri bulunan hastanın nakil için ön hazırlıkları yapılmış/yapılmakta olup, kaydının merkezimize alınmasında sakınca yoktur.
Organ Nakli Koordinatörü /Böbrek Nakli Merkezi Sorumlusu 
Adı-soyadı:
Tarih:
İmza:
Yrd. Doç. Dr. Naim KARAGÖZ
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi
Temel Bilimler Bölümü Tıp Eğitimi A.D. SİVAS
Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2022  Powered by .NET